Kanalizační síť již v současnosti pokrývá většinu populace. To však neznamená, že je dostupná všude. Často s tím bojují už periferní oblasti měst. Zatímco dříve se tato situace řešila prostřednictvím běžné žumpy, dnes se již obvykle používá septik. Běžný septik je vyroben z plastu, ale můžete využít také septik betonový. Tyto nádrže přitom mají mnoho dalších využití, které se v dnešní době dokáží velmi dobře uplatnit.
Vyřešte sucho zachytáváním dešťovky
Betonový septik je vlastně betonová jímka, kterou můžete použít k řadě účelů. Pokud například ve vašem případě není aktuální využívat tuto betonovou jímku na odpadní vody, protože máte vybudovánu kanalizaci, můžete ji použít k zachytávání dešťové vody. Takové nádrže na dešťovou vodu potom jsou schopny zachytit vodu ze střechy, kterou soustředí do jímky. Tuto vodu můžete využít k různým účelům. Je už pouze na vás, jak si celý systém nastavíte.
Řada lidí v dnešní době už využívá možnosti splachovat touto vodou také toalety. Vyžaduje už to ale sofistikovanější systém. Můžete vodu ale využívat také pro běžné zalévání zahrady nebo pro napouštění bazénu, protože přes léto už spousta obcí omezuje využívat k těmto účelům vodu z vodovodního řádu. Navíc vás může těšit, že se chováte:
- Ekologicky
- Ekonomicky
Ekologicky ve vztahu k životnímu prostředí, protože dobře využijete vodu, která spadne na váš pozemek a jinak by byla ze střechy svedena bez užitku okapy a svody. Ekonomicky pak s ohledem na vaši peněženku, kdy zbytečně nevyužíváte vodovodního řádu na užitkové účely.
Betonové jímky mají různé rozměry
Než si pořídíte betonovou jímku, je potřeba zvážit, k jakému účelu ji budete využívat. Pokud vás zajímá její využití pro klasické septiky, potom lze doporučit jímky větších rozměrů. Nemusíte potom septik tak často vyvážet. Na dešťovou vodu, o které jsme hovořili v předchozích odstavcích, vám může postačit jímka menší. Obvyklé rozměry jímek jsou od 4 do 12 kubických metrů.