Dřevo je materiál přírodní a hodí se téměř do jakéhokoli interiéru. Má své výhody, ale také nevýhody. Jaké to jsou? Podívejme se na některé z nich.
Výhody dřevěné podlahy
Dřevo se pro výrobu dřevěné podlahy používá již velmi dlouhou dobu. Vlastně to byl první materiál, který se pro ni, v minulosti, využíval.
Dřevěná podlaha, pokud o ni budeme dobře pečovat, nám bude sloužit dlouhou dobu. Je to materiál, který je odolný a kromě toho se snadno udržuje v čistotě a nevyžaduje žádnou speciální péči. V případě, že dojde k jejímu mechanickému poškození, můžeme ji snadno zrenovovat. Jednotlivé opotřebené kusy můžeme vyměnit. Pokud se na nějakém místě objeví odřeniny nebo škrábance, poškozené části obrousíme a následně znovu nalakujeme nebo ošetříme speciálním olejem, podle typu ošetření celé podlahy. Podlaha vyrobení ze dřeva také nabízí dokonalou izolaci a to jak tepelnou, tak i protihlukovou. Přednost jí dávají rodiny, ve kterých žije alergik nebo astmatik, neboť je antialergická.
Nevýhody dřevěné podlahy
Mezi nevýhody patří především vyšší pořizovací cena, která se objevuje u podlah vyráběných z kvalitního druhu dřeva. Pokud se pro dřevěnou podlahu rozhodujeme, vybíráme raději kvalitnější a dobře ošetřené modely, jinak hrozí mechanické poškození, především poškrábání od nábytku. Ani dámské boty s podpatky podlaze příliš neprospívají. Také to není ideální volba v případě, kdy uvažujeme o topení do podlahy. Pozor bychom měli dávat i na zvýšenou vlhkost, neboť dřevo ji do sebe nasává. Ta se objevuje v koupelnách nebo starších domech, s horší izolací.
Péče o dřevěnou podlahu
Nábytek v místnosti s dřevěnou podlahou bychom měli postavit na podložku. Podlaha může být přírodního charakteru nebo ošetřená speciálním lakem či olejem. Pro úklid postačí vysavač, případně lehce navlhčený hadr a koště.