Jak často uklízet koupelnu? Možná vás překvapí, že byste to měli dělat daleko častěji. Ideálně každý den. Právě v koupelně a na toaletě se nachází velká spousta bakterií a mají zde také ideální podmínky k množení – teplo a vlhko. Jednou denně je proto dobré koupelnu v rychlosti poklidit a jedenkrát do týdne jí dopřát pečlivější úklid.
Začněte odshora
Jako v každé místnosti, i v koupelně bychom s úklidem měli začít odshora. Stačí vzít prachovku a nějaké čisticí prostředky a otřít prach z osvětlení, poliček, vrchů skříněk apod. Mezitím si do toalety nalijte vhodný úklidový prostředek a nechte jej působit, zatímco se budete věnovat jiným částem koupelny. Není třeba pořizovat si několikero různých přípravků na úklid koupelny, ale vždy se vyplatí mít nějaký čistič koupelny pro nerezové a smaltované povrchy a také vhodné leštidlo, se kterým můžete vyčistit sklo a zrcadla.
Pozor na koberečky a předložky
Většina lidí má u vany či sprchového koutu kobereček nebo předložku. Ty by se měly alespoň jedenkrát do týdně vyprat a po každém použití je nutné nechat je dobře vyschnout. Vlhké prostředí je totiž ideálním místem pro množení bakterií a kobereček také může začít zapáchat. Nezapomeňte také důkladně umýt veškeré nádobky – kelímky od zubních kartáčků, dózy s kosmetikou atd. Nezapomínejte také otřít vypínače a různá madla nebo držáky.
Zaměřeno na toaletu
Toaletu je nutné umýt kompletně. Jen samotná dezinfekce nestačí – je nutné nasadit si rukavice, vzít do ruky kartáč a pořádně vše vydrhnout. Toaletu byste také měli umýt i zvenku a zezadu. Při splachování se totiž bakterie šíří všemi směry do vzdálenosti i několika metrů. I toaletní štětku umyjte pod proudem teplé vody a nechte ji na vzduchu vyschnout. Štětku je dobré také pravidelně vyměňovat, aby se nestala sídlem bakterií. Budete-li uklízet pravidelně, ušetříte si spoustu práce a drhnutí během velkého víkendového úklidu.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay