Na trhu existuje široká nabídka lepicích pásek, které se liší svými vlastnostmi i vzhledem. Na základě jakých parametrů vybrat tu pravou?
Lepicí pásky zdaleka neslouží jen k balení krabic. Ty speciální nacházejí své využití v logistice, expedičních skladech i průmyslu. Jaké existují možnosti?
Vybíráme lepicí pásky
Základním parametrem při výběru lepicí pásky by měla být hmotnost krabice, kterou jí chcete zalepit. Zatímco lehké balíky zalepí klasická PP či papírová páska, na lepení těžších balíků budete muset použít PVC pásku či pásku vyztuženou. Pojďme si je ale představit o něco podrobněji.
PVC, PP a papírové pásky
K balení klasických zásilek se nejčastěji používají PVC nebo PP pásky. Rozdíl mezi nimi je v použitém materiálu. Zatímco PP pásky se vyrábějí z polypropylenu, PVC pásky z polyvinylchloridu. Odolnější a tudíž i dražší jsou pásky z PVC, které zalepí krabici vážící až 35 kg. Ekologickou variantou PP pásek pak jsou ty papírové, které zalepí středně těžké krabice do hmotnosti 25 kg. K dočasnému lepení a svazování různých předmětů ale stejně dobře poslouží i vázací pásky a pásky krepové.
Pásky vyztužené, kobercové a textilní
A pak se na trhu setkáte s celou řadou pásek speciálních. Krabici obsahující nebezpečné zboží je vhodné zalepit páskou, která je maximálně odolná proti protržení. Tou je páska vyztužená skelnými vlákny. K pokládání koberců nebo pro uchycení obrázků na zeď primárně slouží pásky kobercové. A k utěsnění, montážím i uzavírání pytlů se používají pásky textilní.
Pásky speciální
Máte před sebou malování? V tom případě si pořiďte pásku maskovací. Zabrání totiž nežádoucím přesahům, aniž by po sobě zanechala zbytky lepidla. Speciální kategorií jsou lepicí pásky určené pro lepení za mokra. Ty nacházejí své využití například při drobných opravách bazénových fólií, aniž by bylo nutné z bazénu vypouštět vodu. Skvěle ale fungují i v prašném prostředí.
Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com