Pro dnešní děti je již běžné, že vyrůstají obklopeny počítači, mobily, tablety a spoustou dalších technologií. Vše jim připadá normální a samozřejmé, a proto také zcela přirozeně chtějí s těmito technologickými pomocníky disponovat. To, co vidí u svých rodičů, chtějí mít i ony samy. A neplatí to jen u mobilů, ale třeba také smart hodinek.
Pokud po nich touží i vaše dítě, není důvod mu je odmítat. Stačí jen vybrat takové dotykové hodinky, jejichž funkce jsou upraveny pro co nejsnazší použití u dětí. Ty také nabízí spoustu funkcí, které i jako rodič oceníte.
Výhody dětských smart hodinek
Asi tím největším benefitem pro rodiče bývá funkce pro lokalizaci. Některé modely vám tak dovolí kontrolovat polohu vašeho dítěte. Snadno tedy ověříte, že došlo do školy, na kroužek nebo domů. Dětské smart hodinky s touto funkcí proto musí mít slot pro SIM kartu, díky čemuž pak hodinky dovedou plnit řadu obdobných funkcí jako mobilní telefon. Dá se s nimi také volat nebo nahrávat zprávy. Ovládání je velmi snadné a intuitivní, a i malé děti jej hravě zvládnou.
Jak vybírat?
Klíčovým faktorem je samozřejmě zejména věk. Na dnešním trhu se totiž nachází spousta modelů, které se značně liší nejen designem, ale i paletou funkcí a složitostí ovládání. Je dobré myslet třeba i na to, aby se hodinky daly snadno propojit s chytrým telefonem, který dítě vlastní (pokud jej má). Hodinky by také měly dobře sedět na ruce a mít odpovídající velikost. Příliš velké mohou dítě obtěžovat a nebude je chtít nosit.
Kolik stojí?
Zatímco pánské a dámské smart hodinky mohou stát i několik tisíc korun, u dětských hodinek s omezenými funkcemi se nemusíte tak velké investice bát. Obvykle je v zavilosti na značce a na poskytovaných funkcích pořídíte v rozsahu jednoho až dvou tisíc korun. A to je jistě investice, která se dá naplánovat třeba k příležitosti narozenin, Vánoc nebo jiných významných událostí.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay